KIM JESTEM?

Nie jestem sportowcem! Jestem pasjonatem, nauczycielem, trenerem ,oraz promotorem aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Wiem że atrakcyjny wygląd jest ważny, jednak bez pełnej sprawności i zdrowia, jest czymś pustym. Swoim klientom chce dać coś więcej.

POCZĄTEK

Nauczycielem chciałem być od zawsze. Tata uczył Wychowania Fizycznego, więc i ja miałem w planie, że jeśli akurat nie będę gwiazdą piłki nożnej na miarę Ronaldinho, to będę promował aktywność fizyczną.

Najpierw byłem bardzo aktywnym dzieckiem, potem dobrze zapowiadającym się sportowo nastolatkiem .Mimo że przez lata sportu w moim życiu było wiele, nabawiłem się wady postawy, moje ciało które było dość chude i wątłe, było bardzo spięte a ból odcinka lędźwiowego pojawiał się już po godzinie stania w kościele…

Gdy szedłem na studia, które finalnie ukończyłem z tytułem magistra Wychowania Fizycznego o specjalizacji gimnastyka korekcyjna, postanowiłem, że to bedzie to przełomowy moment w moim życiu.

DOŚWIADCZENIE

Szło mi dobrze. Szybko znalazłem swoją pasję. Najpierw była to po prostu siłownia, na której bywałem często zmotywowany chęcią zmiany sylwetki. Potem zacząłem poznawać gimnastykę, akrobatykę oraz elementy sportów walki. Gdy nie trenowałem to uczyłem się jak optymalizować odżywianie, trening, suplementację oraz regenerację Zdobywałem wiedzę specjalistyczną na licznych kursach,warsztatach i szkoleniach a Uczelnia dawała mi solidną podstawę wiedzy na temat funkcjonowania człowieka.

Pracę jako trener zacząłem już na początku studiów, w jednej z topowych wówczas Krakowskich siłowni. Najpierw przez rok byłem praktykantem, potem dostałem szansę pracować z ludźmi. Z Ludźmi, którzy mi ufali, mimo żę byli często na wysokich stanowiskach i z sporym bagażem życiowych doświadczeń. Doświadczenie zdobyłem i ja.

STYL ŻYCIA

Z biegiem czasu moje podejście do zdrowego stylu życia ewoluowało. Zrozumiałem, że specjalizacja tak wszechobecna w dzisiejszych czasach, nie jest dobra w kontekście holistycznego rozwoju człowieka. Dotarło do mnie, że uprawianie ciągle do znudzenia jednej aktywności fizycznej, po jakimś czasie zaczyna przynosić krwawe żniwo w postaci kontuzji oraz niekorzystnych zmian w biomechanice ciała. Zacząłem promować i eksplorować movement.

Przestałem wierzyć w cudowne diety i skrajne systemy żywieniowe. Zrozumiałem, że jedynie zmiana nawyków i rozsądne podejście do odżywiania z równoczesnym zrozumieniem pewnych mechanizmów, może zagwarantować długotrwały sukces i formę na lata.

TRENER

Obecnie jestem całkowicie niezależnym trenerem oraz szkoleniowcem. Prowadzę treningi personalne, treningi grupowe, warsztaty oraz seminaria z zakresu podejścia do zdrowego i aktywnego stylu życia. Pracuję również z dziećmi Tworzę treści na Youtube oraz na bloga. W planie mam znacznie więcej, bo wszystko co robię wychodzi z ogromnej pasji, oraz przekonania że to co daję innym, może realnie wpłynąć na zmianę ich życia na lepsze.