O mnie

Kim jestem

Nauczycielem chciałem być od zawsze. Tata uczył Wychowania Fizycznego, więc i  ja miałem w planie, że jeśli akurat nie będę gwiazdą piłki nożnej na miarę Ronaldinho, to będę promował aktywność fizyczną.

Najpierw byłem bardzo aktywnym dzieckiem, potem dobrze zapowiadającym się sportowo nastolatkiem .Mimo że przez lata sportu w moim życiu było wiele, nabawiłem się wady postawy, moje ciało które było dość chude i wątłe, było bardzo spięte a ból  odcinka lędźwiowego pojawiał się już po godzinie stania w kościele…

Gdy szedłem na studia, które finalnie ukończyłem z tytułem magistra Wychowania Fizycznego o specjalizacji gimnastyka korekcyjna, postanowiłem, że to bedzie to przełomowy moment w moim życiu.

Symboliczne wyfrunięcie pisklęcia z rodzinnego gniazda i próba radzenia sobie z życiem.

Szło mi dobrze. Szybko znalazłem swoją pasję. Najpierw była to po prostu siłownia, na której bywałem często zmotywowany chęcią zmiany  sylwetki. Potem zacząłem poznawać gimnastykę, akrobatykę oraz elementy sportów walki. Gdy nie trenowałem to uczyłem się jak optymalizować odżywianie, trening, suplementację oraz regenerację Zdobywałem wiedzę specjalistyczną na licznych kursach,warsztatach i szkoleniach a Uczelnia dawała mi solidną podstawę wiedzy na temat funkcjonowania człowieka. Pracę jako trener zacząłem już na początku studiów, w jednej z topowych wówczas Krakowskich siłowni. Najpierw przez rok byłem praktykantem, potem dostałem szansę pracować z ludźmi. Z Ludźmi, którzy mi ufali, mimo żę byli często na wysokich stanowiskach i z sporym bagażem życiowych doświadczeń. Doświadczenie zdobyłem i ja.

Z biegiem czasu moje podejście do zdrowego stylu życia ewoluowało. Zrozumiałem, że specjalizacja tak wszechobecna w dzisiejszych czasach, nie jest dobra w kontekście holistycznego rozwoju człowieka. Dotarło do mnie, że uprawianie ciągle do znudzenia jednej aktywności fizycznej, po jakimś czasie zaczyna przynosić krwawe żniwo w postaci kontuzji oraz niekorzystnych zmian w biomechanice ciała. Zacząłem promować i eksplorować movement.

Przestałem wierzyć w cudowne diety i skrajne systemy żywieniowe. Zrozumiałem, że jedynie zmiana nawyków i rozsądne podejście do odżywiania z równoczesnym zrozumieniem pewnych mechanizmów, może zagwarantować długotrwały sukces i formę na lata.

Obecnie  jestem całkowicie niezależnym trenerem oraz szkoleniowcem. Prowadzę treningi personalne, treningi grupowe, warsztaty oraz seminaria z zakresu podejścia do zdrowego i aktywnego stylu życia. Pracuję również z dziećmi Tworzę treści na Youtube oraz na bloga. W planie mam znacznie więcej, bo wszystko co robię wychodzi z ogromnej pasji, oraz przekonania że to  co daję innym, może realnie wpłynąć na zmianę ich życia na lepsze.

8LAT DOŚWIADCZENIA
7600ZREALIZOWANYCH TRENINGÓW
100ZADOWOLONYCH PODOPIECZNYCH

Matemorfozy moich podopiecznych

Justyna

Z Justyną początkowo skupialiśmy się na tym, aby “wygonić lenia”, zaszczepić w niej zdrowe nawyki żywieniowe, oraz poszukać jakiegoś rodzaju aktywności fizycznej, który będzie dawał Justynie skojarzenie się z przyjemnością a nie przymusem. Dodatkowo chcieliśmy zrzucić kilka kilogramów aby poprawić samopoczucie. Wszystkie cele zrealizowaliśmy, a Justyna przestała chodzić na tradycyjne treningi personalne i dołączyła do mojej grupy treningowej. Teraz może rozwijać się dalej pod kątem sprawności zdrowia i dobrej sylwetki, tym razem w większym gronie pozytywnych ludzi którzy mają podobne aktywne podejście do życia.

Mateusz

Z Mateuszem pracowaliśmy pół roku. Pierwotnie celem było wyłącznie poprawienie sylwetki. Z czasem Mariusz postanowił zdobyć sprawność jaką pamiętał jeszcze z czasów gdy trenował sporty walki. Pracowaliśmy razem pół roku. Wygląd zmienił się diametralnie. Na treningach wykonywaliśmy wiele ciekawych ćwiczeń jak gwiazda, stanie na głowie i rękach, podciągania na drążku oraz inne ćwiczenia ukierunkowane na siłę i sprawność.

Karolina

Karolina to jedna z moich pierwszych klientek, z którą z przerwami pracujemy od około 7 lat. Można powiedzieć, że obserwowała cały proces mojego rozwoju jako trenera. Cieszę się, że mi zaufała mimo że jeszcze byłem na początku drogi. Karolina zawsze wyglądała dobrze, dlatego od początku skupialiśmy się na poprawie sprawności, kontroli ciała, treningu nastawionym na zdrowie i dobre samopoczucie. Z czasem w Karolinie pasja do aktywności fizycznej urosła do takich rozmiarów, że dziś biega, wspina się, zdobywa szczyty górskie po całym świecie, biega na nartach, trenuje na siłowni a równocześnie prowadzi nowoczesną klinikę stomatologiczną.

Kuba

Z Damianem współpracowałem przez dwa lata. Efekt czysto fit to utrata 20 kg złapanych podczas pracy za biurkiem. Ważniejszym efektem jednak jest wypracowanie odpowiednich nawyków wpływających na każda dziedzinę życia. Dzięki tej współpracy osiągnąłem ponad przeciętna sprawność a kwestia…

Jacek

Tak jest, ten po lewej stronie to ja, w chyba 2009 roku, w 2010 wyglądałem już dużo lepiej. Ogólnie udało się zbić 40 kg ( tyle co ponoć waży Angelina Jolie), ale co ważniejsze, to chyba po 7 latach można już się chyba nie martwić efektem JoJo 🙂

Nie jestem FitnessFreak’iem, nie zamierzam być trenerem personalnym 🙂 . Często mi się nie chcę, czasami odpuszczam, czasem zjem kebaba po imprezie o 4 nad ranem, albo tabliczkę czekolady na zły nastrój. Nie liczę kalorii, ani tym bardziej makro, w święta zjem, na imprezie wypije i sam jestem zdziwiony że da się utrzymać, może nie świetne, ale dobre rezultaty żyjąc normalnie, bez specjalnych wyrzeczeń.

Dzięki Damian Bugański za to że pokazałeś mi że granice istnieją tylko w mojej głowie.

Roksana

Żałuję tylko, że nie mogłem pokazać twarzy, bo  zobaczylibyście pełny wymiar tej przemiany którą widać w oczach.

Trenowaliśmy systemem który bardzo dobrze się sprawdza dla osób które nie mogą sobie pozwolić na stałą pracę z trenerem – robiliśmy 3 treningi personalne, ustalaliśmy dietę i pełen plan działania, a potem Pani z zdjęcia trenowała samodzielnie, co tydzień relacjonując jak idą postępy. Jak tylko ma się samozaparcie i silną wolę to oczywiście się da

Mostek

Metamorfoza to nie tylko wygląd. To przede wszystkim sprawność.